drukuj

Zespół

Paweł Osak

Paweł Osak fizjoterapeuta

mgr fizjoterapii, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, certyfikowany terapeuta manualny wg standardów IFOMPT (Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych), certyfikowany terapeuta manipulacji powięzi (Fascial Manipulation Stecco). Założyciel gabinetu fizjoterapii Dotfizjo, od 2020 roku współpracuje z najlepszymi specjalistami ortopedii z krakowskiej Sportoklinik oraz trenerami przygotowania motorycznego z Active Academy. Asystent u jednego z najlepszych terapeutów manualnych w Polsce Stanisława Legockiego.

Specjalizacja, którą ukończył, bazuje na standardach Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych (IFOMPT) i zajmuje się leczeniem dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego w oparciu o wnikliwy wywiad, badanie manualne i biopsychospłeczny model myślenia. W pracy skupia się na odnalezieniu pierwotnej przyczyny dolegliwości, w celu indywidualnego doboru zadań terapeutycznych i zaprojektowaniu terapii opartej na aktywnym udziale pacjenta w procesie rehabilitacji. Taki model fizjoterapii prowadzi do rzeczywistego rozwiązania problemu i wyposaża pacjentów w adekwatne narzędzia profilaktyczne.

W codziennej praktyce ma przyjemność współpracować z czołowymi zawodnikami polskiego triathlonu (top 10 w Polsce), najlepszymi zawodnikami polskiej lekkiej atletyki (medaliści mistrzostw Polski i świata), polskimi olimpijczykami (Vancouver 2010, Soczi 2014, Pjongczang 2018) i medalistami mistrzostw świata w biegach narciarskich (Falun 2015), medalistami Mistrzostw Polski w biegach na orientację oraz najlepszymi zawodnikami w Polsce i Europie w biegach przeszkodowych OCR. Sam jest dwukrotnym medalistą akademickich mistrzostw Polski w biegach sprinterskich.

Umów wizytę

Ukończone kursy:
Rozwiń

Justyna Jasińska

Justyna Jasińska fizjoterapeutka

mgr fizjoterapii, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Certyfikowana terapeutka manualna wg standardów IFOMPT (Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych) oraz terapeutka integracji sensorycznej.
Podczas pracy w gabinecie stawia na znalezienie głównej przyczyny dolegliwości pacjenta, a nie tylko na likwidowaniu istniejących kompensacji.

Specjalizacja, którą ukończyła, bazuje na standardach Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych (IFOMPT) i zajmuje się leczeniem dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego w oparciu o wnikliwy wywiad, badanie manualne i biopsychospłeczny model myślenia.

Kilkuletnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z pacjentami ortopedycznymi i w Centrum Stomatologicznym zajmując się pacjentami z dysfunkcjami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, a także w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej, gdzie poszerzała swoje doświadczenie w pracy z najmłodszymi pacjentami.
Od 2021 r. asystuje również na kursach Terapii Manualnej i Stabilizacji oraz zasiada w komisji egzaminacyjnej NOMPT PL u Stanisława Legockiego

Zajmuje się:

Umów Wizytę

Ukończone kursy:
Rozwiń

Krzysztof Migas

Krzysztof Migas fizjoterapeuta

mgr fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. W swojej pracy stara się dotrzeć do przyczyny problemu pacjenta oraz angażuje go w proces terapeutyczny. Aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, bierze udział w licznych kursach i szkoleniach.

Współpraca terapeuty z pacjentem jest kluczem do sukcesu, dlatego na każdym etapie procesu powrotu do zdrowia i aktywności. Krzysztof edukuje swoich podopiecznych. Po interwencji manualnej (która jest wynikiem szczegółowego wywiadu i badania) dobiera precyzyjne zadanie domowe, którego celem jest podtrzymanie efektów terapeutycznych. Gdy pacjent jest gotowy do treningu, Krzysztof zwraca szczególną uwagę na jakość wykonywanych ćwiczeń i dostosowuje je do aktualnych możliwości podopiecznego. Dzięki takiemu modelowi pracy możliwy jest bezpieczny progres i osiąganie celów założonych na początku współpracy.

Krzysztofa cechuje empatia i cierpliwość, a także uśmiech, który pomaga budować zaufanie oraz motywuje podopiecznego w trudniejszych momentach.

Prywatnie jest miłośnikiem górskich wędrówek i sportu. Posiada tytuł instruktora tenisa, z którego przez 10 lat prowadził zajęcia dla osób w różnym wieku, na poziomie amatorskim i zawodniczym.
Pracuje z:

umow wizyte

Ukończone kursy:
Rozwiń

Justyna Osak

Justyna Osak fizjoterapeutka

mgr fizjoterapii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, certyfikowana terapeutka manualny wg standardów IFOMPT (Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych), dyplomowana terapeutka uro-ginekologiczna certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne.

Specjalizacja, którą ukończyła, bazuje na standardach Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych (IFOMPT) i zajmuje się leczeniem dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego w oparciu o wnikliwy wywiad, badanie manualne i biopsychospołeczny model myślenia. Głównym celem terapii jest znalezienie przyczyny problemu, dobranie terapii i zadań domowych dla Pacjenta.

W zakresie fizjoterapii uroginekologicznej pomaga zlikwidować dolegliwości bólowe kobiet w trakcie i po ciąży. Pomaga w bezpieczny i efektywny sposób wrócić do sprawności. Zajmuje się dysfunkcjami rejonu dna miednicy, rozejściem mięśnia prostego brzucha, terapią blizn, np po cesarskim cięciu, a w dużej mierze skupia się na profilaktyce i nauce prawidłowych nawyków.
Prywatnie od wielu lat trenuje triathlon. Na swoim koncie ma kilka medali Mistrzostw Polski: wicemistrzostwo i brązowy medal Mistrzostw Polski w duathlonie w latach 2016 i 2019 w kat Elita kobiet. Złoty Medal Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów na dystansie półmaratonu w roku 2019. Obecnie szczęśliwa żona i mama :D

Ukończone kursy:
Rozwiń

Kamil Konieczny

Kamil Konieczny fizjoterapeuta

mgr fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, certyfikowany terapeuta masażu tkanek głębokich.
Kieruje się maksymą "ruch to zdrowie". Poprzez odpowiednią optymalizację ruchu i budowę prawidłowych wzorców ruchowych buduje solidne fundamenty dla organizmu zabezpieczając i przyspieszając proces rehabilitacji.

Dodatkowo dużą wartość przykłada prozdrowotnej edukacji pacjenta, starając się wypracować jak najlepsze nawyki dnia codziennego.

W trakcie swojej pracy szczególna uwagę kładzie na odnalezienie głównej dolegliwości, by jak najlepiej dopasować i modelować procesy rehabilitacji. Do głównych narzędzi w pracy używa:

Ponadto jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z siłownią, uzupełnić trening biegowy lub zwyczajnie postawić na ruch, zapraszamy na trening do Kamila.

Prywatnie z sportem związany od najmłodszych lat, trenował Lekkoatletykę na dystansach sprinterskich, członek zaplecza kadry narodowej w okresie juniora młodszego. Obecnie próbuje wciąż nowych dyscyplin by móc jeszcze lepiej zrozumieć ich specyfikę i wymagania. JumpSprintSquat Enjoyer.

Ukończone kursy:
Rozwiń

Maryla Dziechciowska

Maryla Dziechciowska fizjoterapeutka

mgr fizjoterapii, absolewntka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Dokładny wywiad i badanie to podstawa pracy Maryli, a jej głównym celem jest skuteczna i szybka pomoc Pacjentom. Zajmuje się fizjoterapią ortopedyczną (bóle przeciążeniowe, stany po kontuzjach, przygotowanie do operacji, treningi ogólnorozwojowe, aktywizacja osób po długim bezruchu spowodowanym np. chorobą). Chętnie udziela wskazówek Pacjentom na temat ergonomii pracy oraz czynności dnia codziennego.

Skuteczne pozbycie się bólu jest możliwe dzięki współpracy terapeuty i Pacjenta, dlatego Maryla duży nacisk kładzie na terapię manualną i na ćwiczenia wykonywane w gabinecie podczas terapii jak i w domu przez Pacjenta. Chce, by Pacjent w najszybszy możliwy sposób wrócił do pełnej aktywności i sprawności. Wiek nie może być przeszkodą do aktywności fizycznej. Uwielbia pracę z seniorami.

Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w specjalistycznych kursach (min. terapii manualnej wg standardów IFOMPT, kursie stabilizacji, fascial manipulation wg Stecco, terapii tkanek miękkich, treningu medycznym). Od 2017 roku jest certyfikowanym Terapeutą Manualnym MT1, a od 2022 roku certyfikowanym Trenerem Medycznym.
Prywatnie mama dwójki łobuzów. Kocha jazdę na nartach i lekką atletykę. Fanka
musicali, podróży i dobrej kuchni.

Ukończone kursy:
Rozwiń

Grzegorz Kunicki

Grzegorz Kunicki fizjoterapeuta

mgr fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. W swojej pracy opiera się na biopsychospołecznym modelu zdrowia, traktując każdego Pacjenta indywidualnie. Bazując na obszernym wywiadzie, diagnostyce, terapii manualnej i ćwiczeniach pomaga Pacjentom czuć się lepiej.

Podczas procesu jakim jest rehabilitacja Grzegorz jest towarzyszem, na którego możesz liczyć. Jest empatyczny i zawsze stara się dostosować terapię do Twoich potrzeb, pamiętając o tym, że dobro pacjenta jest najwyższym prawem. Pomoc w powrocie do zdrowia po urazie, redukcja bólu czy osiąganie celów treningowych to nie tylko jego praca, ale także pasja, którą ciągle rozwija. Prywatnie interesuje się treningiem siłowym i muzyką elektroniczną, dużo podróżuje i czyta publikacje naukowe.

Zajmuje się:

Ukończone kursy
Rozwiń